چاپ        ارسال به دوست

تمرینات کاردرمانی در کنترل سرو گردن نوزادان

تمرینات کاردرمانی در کنترل سرو گردن نوزادان

 تمرینات کاردرمانی در کنترل سرو گردن نوزادان


4 تمرین کاردرمانی ساده برای کمک به گردن گیری کودکان :

برخی نوزادان به دلایل مختلف با عضلات گردن ضعیف متولد می شوند، به این دلیل مهم است که اطمینان حاصل شود که منشا مشکل گردن گیری کودک چیست. که مرکز توان بخشی دریا به بررسی و شناخت این موضوع برای کودکان شما میپردازد .

 همانطور که نوزاد شما رشد می کند عضلات گردن هم قوی تر می شوند، اما شما می‌بایست تحت نظر کاردرمانگران تمرین های گردن را با کودک خود انجام دهید تا سریعا روند را ادامه دهید.

با توجه به حساسیت تمرینات گردن و مخاطرات انجام آن توسط افراد غیر متخصص در این متن فقط به شیوه های وضعیت دهی و تمرینات ساده در کودک بسنده میشود .

تمرین اول : تمرینات وضعیتی که در وضعیت طاق باز گردن کودک به یک سمت چرخانده می شود تا کودک بتواند گردن را مجددا به حالت اول بچرخاند. تمرین دوم : در صورتیکه نوزاد توانایی اولیه انقباض عضلات گردن را داشته باشد او را به حالت دمر خوابانده تا کودک اجازه پیدا کند تا با حرکات سر عضلات گردن را تقویت کند.تمرین سوم : ماساژ نرم و سبک عضلات طرفین ( متمایل به جلو ) کردن نوزاد است که به آرامی صورت میگیرد.تمرین چهارم : کودک را با گرفتن دو بازوی او از حالت طاق باز به حالت نیمه نشسته در آورید.

این تمرینات را چندین با در روز انجام دهید مطلع باشید که تمرینات اصلی ناتواناییهای

کنترل سر و گردن فقط توسط متخصصین کاردرمانی با یک ارزیابی علمی صرفا در کلینیک های مجاز کاردرمانی انجام می‌گیرد و به هیچ وجه اقدام به درمان خود سر نکنید .
گردن گیری در کودکان یک مرحله تکاملی بسیار مهم می‌باشد که در واقع پایه و اساس کلیه مراحل تکاملی و رشدی کودک است و تاخیر در این امر درصورت عدم توجه والدین می‌تواند به تاخیر جبران ناپذیری در مراحل بعدی همچون سینه خیز رفتن نشستن چهاردست و پا رفتن ایستادن و راه رفتن کودکان منجر شود.


٠٧:٥٤ - سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤    /    تعداد نمایش : ١١٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: